Aliejus / Nuorodos / Video

Gydomasis alyvuogių aliejus ATSAS

2019-12-04

Žymos:, , , , , , , , ,

ATSAS aliejus – ne tik maistas bet ir vaistas!

Pagal Europos Sąjungos reglamentus (EK reglamentas 432/2012), polifenolių koncentracijai viršijant 250 mg/l, produktus galima laikyti gydomaisiais. ATSAS aliejuje polifenolių ypač daug – daugiau nei 4000 mg/l.

Daugiau informacijos čia: atsas.eu

Nauda sveikatai

Mokslinių tyrimų duomenimis patvirtinta ypač tyro alyvuogių aliejaus nauda sveikatai. Įvairių tyrimų rezultatai leidžia teigti, kad itin didele biologiškai aktyvių medžiagų koncentracija pasižymintis ATSAS aliejus naudingas ligų prevencijai ir simptomų lengvinimui.

Onkologinių ligų profilaktika

Mažina tikimybę susirgti įvairių tipų onkologinėmis ligomis (krūties, odos, prostatos ir kt.).  Manoma, kad aliejuje esantys natūralūs antioksidantai mažina ląstelėms daromą žalą, kurią oksiduodamiesi sukelia laisvieji radikalai: būtent šis žalingas laisvųjų radikalų poveikis yra viena pagrindinių kai kurių tipų onkologinių susirgimų priežasčių. Taip pat pastebėta, kad vienas iš polifenolių, oleokantalis, skatina vėžinių ląstelių irimą, nekenkdamas sveikoms ląstelėms.

Infarkto ir insulto rizikos mažinimas

Palaiko kraujagyslių elastingumą, gerina kraujotaką ir mažina infarkto bei insulto riziką, reguliuoja kraujospūdį. Jau seniai pastebėta, kad Viduržemio jūros regiono gyventojai retai serga širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis. Viena pagrindinių šio reiškinio priežasčių laikoma vadinamoji Viduržemio jūros dieta, kurioje gausiai vartojamas tyras šalto spaudimo alyvuogių aliejus. Jame esantys polifenoliai mažina blogojo cholesterolio kiekį kraujyje, neleidžia kraujyje esantiems lipidams oksiduotis, padeda palaikyti optimalų kraujo skystumą, užkerta kelią trombozei, o mononesočiosios riebalų rūgštys gerina kraujagyslių sienelių elastingumą ir taip palaiko kraujotaką.

Įtaka Alzheimerio ligos vystimuisi

Mažina Alzheimerio ligos riziką. Keleto klinikinių stebėjimų metu užfiksuotas Alzheimerio ligos simptomų mažėjimas tyrimo dalyviams reguliariai vartojant tyrą šalto spaudimo alyvuogių aliejų. Manoma, kad polifenoliai neleidžia smegenų ląstelėse formuotis tam tikroms baltyminėms apnašoms, kurios yra vienas iš Alzheimerio ligą sukeliančių veiksnių. Su pelėmis atlikti bandymai parodė, kad polifenoliai geba tirpdyti šias apnašas ir galėtų ne tik sustabdyti ligos vystymąsi, bet atkurti smegenų funkcijas.

Priešuždegiminis poveikis

Turi priešuždegiminį poveikį, slopina sąnarių ligų, tokių kaip reumatinis artritas, simptomus. Pagrindinį vaidmenį čia vėl atlieka natūralūs antioksidantai, tokie kaip oleokantalis, kurio poveikis labai panašus į plačiai žinomo priešuždegiminio vaisto Ibuprofeno – jis malšina skausmą ir mažina uždegimą. Esama duomenų, kad vartojant nerafinuotą šalto spaudimo alyvuogių aliejų, net 2,5 karto sumažėja tikimybė susirgti reumatiniu artritu.

Parkinsono simptomų mažinimas

Užkerta kelią Parkinsono ligai. Dėl savo stipraus antioksidacinio poveikio polifenoliai užkerta kelią neurodegeneracinėms ligoms, tokioms kaip Parkinsono liga. Laboratoriniai bandymai parodė, kad polifenoliai gali sustabdyti ligos vystymąsi ir net atkurti jau pažeistų ląstelių funkcijas.

Antrojo tipo diabeto profilaktika

Mažina antrojo tipo diabeto riziką. Ispanijoje atlikto tyrimo duomenimis, kurio rezultatai buvo publikuoti žurnale Diabetes Care, dieta, kurioje gausu ypač tyro alyvuogių aliejaus, net 50% sumažina riziką susirgti antrojo tipo diabetu, lyginant su kitais mitybos režimais, kuriuose stinga žmogaus organizmui reikalingų mononesočiųjų ir polinesočiųjų riebalų rūgščių. Antrojo tipo diabetas – ne tik dažniausiai pasitaikanti diabeto forma, bet ir toji, kuriai lengviausia užkirsti kelią.

Ypač tyro ATSAS alyvuogių aliejaus įsigyti galite čia: atsas.eu

3 likes